Monday, 19/3/2018 | 6:31 UTC+0

Як визначити, сире яйце, чи варене?

yayca
Як визначити, не розбиваючи шкаралупи, зварене яйце чи сире? Знання механіки допоможе вам з успіхом вийти з цієї маленької труднощі.

Справа в тому, що яйце варене і сире обертається не однаковим чином. Для перевірки яйце кладуть на плоску тарілку і двома пальцями повідомляють йому обертальний рух. Зварене (особливо круто) яйце обертається при цьому помітно швидше і довше від сирого. Останнє важко навіть змусити обертатися; між тим круто зварене яйце крутиться так швидко, що обриси його зливаються для очей в білий сплющений еліпсоїд і воно може само стати на гострий кінець.

Причина цих явищ полягає в тому, що круто зварене яйце обертається як одне ціле; в сирому ж яйці рідкий його вміст, не одразу отримуючи обертальний рух, затримує внаслідок своєї інерції рух твердої оболонки; він відіграє роль гальма. Варене і сире яйце по-різному ставляться також і до зупинки обертання. Якщо до вареного яйця, яке обертається, доторкнутися пальцем, воно зупиняється відразу. Сире ж яйце, зупинившись на мить, після відняття руки ще трохи обертатися. Відбувається це знов-таки внаслідок інерції: внутрішня рідка маса в сирому яйці ще продовжує рухатися після того, як тверда оболонка зупинилася; вміст же вареного яйця зупиняється одночасно із зупинкою зовнішньої шкаралупи.

Як відрізнити сире і варене яйця — відеоролик з Ютуб

Подібні випробування можна робити й іншим чином. Обтягніть сире і варене яйце гумовими колечками «по меридіану» і підвісьте кожне на однакових мотузках. Закрутіть обидві мотузки однакову кількість разів і відпустіть. Відразу виявиться різниця між вареним, і сирим яйцем. Варене яйце, прийшовши в початкове положення, почне за інерцією закручувати нитку у зворотний бік, потім знову розкрутить її, — і так кілька разів, поступово зменшуючи кількість обертів. Сире ж яйце повернеться раз, другий і зупиниться задовго до того, як заспокоїться круте яйце: рух гальмуються рідким вмістом.

About

Кофе в зернах lavazza crema e aroma в Киеве | яйцо вагинальное