Monday, 19/3/2018 | 6:33 UTC+0

Число тринадцять: вірити, чи не вірити у недобру славу?

число "13"
Число 12 ділиться на 2, 3, 4 і 6, що при низькому рівні обчислень в давнину давало велику перевагу. А ось число тринадцять викликало одні неприємності, оскільки воно ні на що не ділилося. Вносило воно труднощі і в календар. Наприклад, у Вавилоні рік містив 12 місячних місяців, що складали 354 дні і залишок 11-12 днів. Останній треба було кудись подіти, і доводилося, як, втім, і в Стародавній Русі, на кожні три роки вводити тринадцятий місяць. Це доставляло масу клопоту. Астроном Д. Святський писав: «Тринадцятий зайвий місяць збивав з пантелику наших предків у їх рахунку часу і тому користувався загальною нелюбов’ю. Звідси і «чортова дюжина» — число тринадцять».

І зараз, особливо на Заході,поширене переконання, що число тринадцять нічого, крім поганого, не принесе. Так, у 1930 році в Англії кілька тисяч лондонців підписали петицію з проханням зняти з будинків усі тринадцяті номери, а в США та інших країнах деякі високопоставлені чиновники ніколи не входять до кімнати з номерами на яких число тринадцять. У багатьох готелях там немає тринадцятих номерів та поверхів, тринадцятих маршрутів транспорту і т. д.

Але не всі вірили в ці забобони. Наприклад, відомий льотчик Ємельянов у своїй книзі «У військовому повітрі суворому» пише: «Я не вірив у різні передбачення і прикмети. Тому на фронті бороди не відпускав, голився щодня, не визнавав ні понеділків («важких днів»), ні число тринадцять. Більш того, в тринадцяті числа мені часто щастило в бойових справах, і це немало дивувало інших пілотів. А після того, як мені було присвоєно звання Героя Радянського Союзу указом від тринадцятого квітня 1944 року в списку я побачив проти мого прізвища число тринадцять, у багатьох зникло недовіру до цього «фатального».

13 причин, чому число «13» вважається нещасливим — відеосюжет Ютуб


секретарши профессиональные проститутки узнать больше
Свого часу зарубіжні газети багато тлумачили про підступність числа тринадцять у зв’язку з польотом «Аполлона-13″, який ледь не закінчився катастрофою. Мабуть, тому журналісти нагадали перед стартом про недобру славу нещасливого числа тринадцять космонавту-13 Шаталову, на що і отримали гідну відповідь. А в одному з телерепортажів з борту корабля «Союз-13″ його командир П.Клим жартував: «Нас не турбує номер нашого «Союзу». Ми впевнені, що політ пройде успішний». І його очікування справдилося!

About