Wednesday, 18/10/2017 | 2:46 UTC+0

Що приховує темна кімната? Рецензія на фільм

Ще одна картина про мандрівників у часі неодмінно сподобається шанувальникам радянських дитячих телефільмів. Але у фільмі чітко можна побачити небажання творців працювати з юними акторами.

П’ятикласникам Феді та Ігорю не подобається, що весь навколишній світ уже чудово вивчений. А оскільки час географічних відкриттів далеко в минулому, то дослідницький інтерес хлопців ніяк не вдається реалізувати. І тим не менш, хлопці не втомлюються шукати пригоди і таки їх знаходять. Виявляється, що під час повного місяця в їх будинку відкривається прохід у загадковий світ. Федя і Ігор збирають цілу експедицію, хоч і маленьку, для вивчення таємничого світу. В результаті, вони потрапляють в минуле, в рідне місто зразка 1870 року. Їм доведеться дізнатися про особливості життя своїх однолітків в ті часи, їх проблеми, мрії та плани. Але потрібно поквапитися, щоб дізнатися новий світ до завершення повного місяця.

Художнім керівником і продюсером картини є Станіслав Говорухін, завдяки якому глядач знає такі радянські фільми для дітей та юнацтва, як «У пошуках капітана Гранта», «Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна».

Зараз не найлегші часи для російського дитячого кіно. Конкурувати з голлівудськими блокбастерами доводиться в умовах відсутності державної підтримки та непопулярності прокату картин для підлітків. Але навіть у такий не зовсім оптимістичній ситуації ще є ентузіасти, які шукають нові шляхи до сердець юних глядачів. Звичайно, «Таємниця темної кімнати» — це не надуспішний проект, але робота режисера Ольги Бєляєвої гідна похвали, незважаючи на її неконкурентоспроможність з радянськими фільмами цього жанру.

У березні «Таємницю » темної кімнати» представили на фестивалі «Дух вогню» в Ханти-Мансійську. Картина була відзначена журі у частині музики і отримала приз глядацьких симпатій «Золота тайга».
изделия из жемчуга, перейти на текст.
Спочатку про позитиви. Дитина, яку батьки привели в кінотеатр, напевно буде захоплений пригодами. І пригоди «Таємниці» цілком вдалися. Не обійшлося в 75-хвилинному фільмі без пробуксовок. Спочатку фільм досить динамічний і захоплюючий, герої прагнуть розгадати таємницю, тому і глядачеві нудьгувати не доведеться. Герої картини дуже добре підібрані і ретельно продумані. Про скромному тямущому романтиці і нестримному экспериментаторе нам відомо ще з дитячих книжок і романів Олександра Дюма, Жюля Верна і Клайва Стейплза Льюїса. В кадрі з юними акторами працювали майстри своєї справи Віктор Сухоруков, Галина Польських та Сергій Ніконенко. Такі актори — прикраса для будь-якої стрічки. Кожен з персонажів по-своєму захоплюючий і привабливий.

А тепер і ложечка дьогтю не завадить. Вже стало певною традицією для російського кіно те, що юні актори не можуть витримати елементарної критики. І навіть симпатичні мордочки не здатні компенсувати провальною «гри» юних обдарувань. Можливо, матеріал був настільки скупо поданий авторами по причині того, що вони не мають ні найменшого уявлення про сучасних дванадцятирічок. Варто покритикувати і місце порталу в інший часовий простір. Таємнича кімната ускладнює історію, позбавляючи її легкості. Адже постійно бродять в темряві герой навряд чи викличуть у глядачів захват. Не можна не згадати і про тимчасові парадокси, про яких чудово відомо сучасним школярам. Адже, в першу чергу, персонажі картини прагнуть змінити минуле, пише postup.in.ua. Навіть Док Браун не відразу зрозумів би, як під силу Феде і Газі те, що вони витворяють у 1870 році.

У «Таємниці темній кімнаті» присутній тепле лампове чарівність старого радянського кіно, але творчо до своїх попередників картині далеко. Діти відрізняються чуйністю натури, тому вони здатні відрізнити гру від рівноправного партнерства. І ця картина — це скоріше гра для дорослих, в якій дітям не зовсім є місце.

Також про фільм читайте в статті Гості з майбутнього film.ru

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *