Monday, 19/3/2018 | 6:31 UTC+0

Порно не задерикувато

Порнографія — це бізнес. Великий бізнес. Наскільки великий? Відмінний питання, на яке ніхто точно не може відповісти. Якщо великі компанії в інших індустріях відкриті для фінансових аналітиків, оскільки розміщують акції на біржі і публічно звітують перед інвесторами, то порнографічні компанії, як правило, належать порівняно вузькому колу осіб, «славляться» сумнівної фінансової дисципліною і люблять розповідати про себе небилиці.
Тому оцінювати порноринок доводиться «на око», і різні експерти називають суми, часом різняться в кілька разів.

Тим не менш, усереднюючи порівняно авторитетні оцінки, можна сказати, що на даний момент американський порноринок (найкраще досліджений і документований в світі) — це 8-10 мільярдів доларів на рік. Тобто він розміром з американський ринок бутильованої питної води. Це солідна, але не вражаюча суми на тлі інших масових індустрій.

 

Ще в середині минулого десятиліття американський порноринок оцінювався в 15 мільярдів доларів, але глобальна фінансова криза і катастрофічне падіння ринку DVD зменшили індустрію і збанкрутували багато дрібні і середні компанії, які повністю покладалисяя на фізичні продажі. Хоча DVD-бізнес ще рано повністю списувати з рахунків, майбутнє індустрії — це Інтернет і компанії на зразок люксембурзької корпорації MindGeek, якій належать провідні сайти безкоштовного і платного порно (Pornhub.com, RedTube.com, YouPorn.com, Brazzers.com, RealityKings.com, DigitalPlayground.com і так далі).

Основний бізнес MindGeek знаходиться в Північній Америці, але корпорація юридично розташовується в Європі, оскільки не любить платити податки. Вважається, що у неї близько 1000 співробітників — надмірна величина для індустрії, де зазвичай число працівників фірми можна перерахувати по пальцях (навіть великий порносайт, як правило, може прогодувати лише кількох працюють над ним спеціалістів).

Дивіться порновідеосюжет з Редтуб просто у нашій статті

Хоча MindGeek орудує колосальними сумами і приваблює істотне зовнішнє фінансування, щоб повністю взяти порно-Інтернет під свій контроль (не так давно вона отримала кредит в 360 мільйонів доларів), вона не обсипає золотим дощем (вибачте за вульгарний каламбур) тих, хто знімає для неї відео. Навпаки, MindGeek тисне на індустрію і вимагає, щоб ролики були дешевші і технічно простіше, але щоб при цьому вони досить добре виглядали — інакше ніхто не буде за них платити, або навіть дивитися їх безкоштовно, попутно переглядаючи рекламу.

 

Дженна Джеймсон

Дженна Джеймсон

Хто від цього програє? Зрозуміло, порнозірки. Епоха, коли порноактриси могли хоча б мріяти про багатство, пішли назавжди. Дженна Джеймсон у минулому десятилітті використовувала свою популярність, щоб створити порнобізнес, який їй вдалося продати за 30 мільйонів доларів. Для тих, хто приходить в американське порно в 2014 році, великий успіх — це заробити на «нормальне» життя за рахунок одних лише зйомок, без побічної роботи повією або стриптизеркою.

На що можуть розраховувати дівчата зараз? Новачки в Америці — на 300-500 доларів за сцену, якщо мова йде про досить жорсткий секс. За кричав заплатять 200 доларів. По суті, це середні тарифи американських повій. Актриси з ім’ям отримують в два-три рази більше. Для них сучасні розцінки такі: 900 доларів за звичайний секс «хлопчик-дівчинка», 1100 доларів за анальну сцену і по 100 доларів за кожного додаткового партнера. За лесбійську сцену можна отримати 700 доларів. Розраховувати на більше можуть лише люди з гучними і дуже гучними іменами. Дочка актора Лоуренса Фішберна Монтана Фішберн, наприклад, отримала 25 тисяч доларів, коли знялася в порнофільмі для студії Vivid.

А ось відеосюжет про секс на першому побаченні

Що стосується чоловіків, то їм розраховувати і зовсім не на що. За оцінками знавців, в США є лише кілька десятків акторів, які живуть за рахунок зйомок у порно. Оскільки чоловічі гонорари вдвічі менше жіночих, а продюсери не надто зацікавлені в «свіжому м’ясі», вважаючи за краще запрошувати тих, кого добре знають і кому довіряють у фізіологічному плані (не кожен чоловік створений для того, щоб годинами займатися сексом під крики режисера, зупиняючись і знову починаючи по команді). Гей-порнографія — інша справа, і там для чоловіків «жіночі» розцінки. Тому чимало натуралів знімаються в гей-порно просто тому, що там більше платять.

У Росії 500 доларів може здатися великою сумою, але треба врахувати декілька обставин. По-перше, це «брудний» гонорар, з якого треба заплатити чималі податки. По-друге, мало хто знімається більше декількох разів на місяць і мало хто, з різних причин, витримує порноіндустрії більше півроку. По-третє, порнокомпании не оплачують фітнес, макіяж і медичне тестування (без свіжої довідки в Америці до офіційних зйомок не допускають, а така довідка може коштувати кілька сотень доларів). По-четверте, тим, що залишилося, доведеться поділитися з агентом, що представляє інтереси зірки. По-п’яте, життя в мегаполісах, де активно знімається порно, влітає в копієчку.

Що це за мегаполіси? До недавнього часу столицею американського порно був Лос-Анджелес. Точніше, що примикає до міста долина Сан-Фернандо, або просто Долина. На початку 2000-х там працювало над порнографією близько 15 тисяч чоловік, і порноіндустрія із задоволенням користувалася близькістю до Голлівуду, залучає натовпу людей, які мріють бути в кадрі чи поза кадром. Однак в 2012 році активісти по боротьбі зі Снідом протягли міський закон про заборону зйомок порнографії без презервативів, і індустрія, і без того осваивавшая зйомки по всьому світу, помітно скоротила свою присутність в Лос-Анджелесі. Нині вона перебазується в Лас-Вегас і Майамі, а також у Бразилію й Східну Європу.

 

Зрозуміло, американські порнографи їздять по порівняно бідних країнах не для того, щоб платити місцевим акторам за американським тарифами, і на форумах для початківців порнопродюсерів відразу радять їхати в Угорщину, на Україну або Росію (насамперед у Санкт-Петербург) за «товаром» кращої якості за менші гроші.

Є у міжнародних зйомок і інша суттєва причина. Як показують дані порнопошуковиків, їх відвідувачі найчастіше шукають порно з «рідними» актрисами. Німці шукають німкень, французи шукають француженок, росіяни шукають росіян… Причому ми шукаємо «своїх» так активно, що з 25 найбільш популярних запитів з Росії на сайті PornHub 11 містять слово russian. За даними PornHub, Росія — найпатріотичніша країна світу! За вирахуванням Америки, де по слову american не шукають, а просто неявно передбачають, що все порно, яке можна знайти через пошуковик, — американське.

Навпаки, Україна — це найменш патріотична порноскраїна, оскільки, незважаючи на наявність українських порнозірок, там воліють шукати russian. Інші країни, де воліють іноземок, просто занадто малі, щоб можна було всерйоз розраховувати знайти «своїх» на порнопошуковику. В України ж такого виправдання немає. Можливо, цей феномен пояснюється тим, що на Заході нас з українцями погано розрізняють, і українських порнозірок часто позначають тегом russian.

Зрозуміло, наявність запитів в пошукових системах не свідчить про готовність платити за порно. Російський порнобізнес, орієнтований на російських покупців, глобальна криза не пережив. Його останні релізи датуються 2009 роком. Так що тим, хто хоче почути у свіжому порноролику російську мову, потрібно копатися в зарубіжних релізах з нашими дівчатами. Або шукати непрофесійні, аматорські зйомки, зазвичай жахливої якості.

 

Якщо Росія цікавить порноіндустрію лише як джерело білошкірих дівчат і глядачів безкоштовної порнографії, зрідка клікаючих на рекламні банери, то Близький Схід — це дуже перспективний ринок для сайтів, що торгують порнографією.

About