Wednesday, 18/10/2017 | 2:34 UTC+0

Мединський написав статтю на захист 28 панфіловців

Володимир Мединський

Міністр культури Росії Володимир Мединський опублікував статтю в «Російській газеті», в якій наводить докази подвигу 28 панфіловців. За його словами, в рік 75-річчя битви за Москву необхідно розставити всі крапки над «i».

У статті глава Мінкульту в першу чергу посилається на нарис «Про 28 полеглих героїв» в газеті «Червона зірка» від 28 листопада 1941 року. Він підкреслює, що в той час кореспонденти працювали в гущі подій і передавали в редакцію оперативну інформацію, яка була відома до моменту здачі номера в друк.

Мединський також призводить підсумки розслідування Головної військової прокуратури в 1948 році і зазначає, що хоча не всі факти «Червоної зірки» виявилися достовірними, але бій, в результаті якого була зупинена танкова колона ворога, все ж був.

В статті міністр також посилається на інші джерела і свідчення людей.

Командир 316-ї стрілецької дивізії генерал-майор Іван Васильович Панфілов (ліворуч), начальник штабу полковник В. І. Серебряков і старший батальйонний комісар С. А. Єгоров.

«Що ж до сьогоднішніх розвінчувачів… Не будемо наївними, за ними стоїть тонкий розрахунок: довівши неспроможність історії 28-ми, так само як і подвигу Зої Космодем’янської, Олександра Матросова, Миколи Гастелло, можливо поставити під сумнів не тільки нашу пропаганду в роки Великої Вітчизняної, але і весь сенс жертовної боротьби радянського народу за свою Батьківщину», — пише Мединський.

4 жовтня російський міністр культури назвав кінченими мерзотниками тих, хто сумнівається у подвигу 28 панфіловців. Раніше в цей же день, пише fi-x.ru, художній фільм «28 панфіловців» подивилися президент Росії Володимир Путін і лідер Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

У центрі сюжету картини — подвиг 28 бійців 316-ї стрілецької дивізії, які гинуть у листопаді 1941 року, відбиваючи танкову атаку на Москву. Вперше про панфіловців написала «Червона зірка», потім історію підхопила радянська пропаганда. Всі згадані солдати були посмертно визнані Героями Радянського Союзу. Пізніше деякі історики стверджували, що історія про панфіловців — просто легенда і не підтверджується фактами.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *