Wednesday, 18/10/2017 | 2:34 UTC+0

США почали будівництво бази для штурму Мосула

baza01df

Американські військові почали будівництво бази забезпечення, яка буде використовуватися в ході наступу на утримуваний бойовиками угруповання «Ісламська держава» іракське місто Мосул. Про це в четвер, 6 жовтня, повідомляє Milliyet.

Опорний пункт розташований в 15 кілометрах від Мосула і має важливе значення для підтримки наступаючих сил. Як очікується, бійці американських ударних підрозділів почнуть прибувати в табір після 10 жовтня.

За словами одного з командирів курдського ополчення (пешмерга), майбутня битва за Мосул буде однією з ключових у боротьбі з ІДІЛ, так як місто є найважливішим опорним пунктом бойовиків.

29 вересня представник верховного комісара ООН у справах біженців в Іраку Бруно Гедде заявив, що операція зі звільнення Мосула може призвести до гуманітарної катастрофи. За його оцінками, кількість біженців може скласти близько мільйона осіб.

Раніше в тому ж місяці командувач об’єднаними силами очолюваної США міжнародної коаліції проти ІГ генерал-лейтенант Стівен Таунсенд анонсував початок чергової фази наступу на Мосул. «Ми готуємося до запеклого, затяжного і важкого бою (…). Насправді я маю на увазі облогу», — заявив він. За словами генерала, в даний час в Мосулі знаходяться від 3 до 4,5 тисячі бойовиків «Ісламського держави».

Для підтримки іракської армії, учасників курдського ополчення та інших союзних уряду Іраку загонів США направили в близькосхідну державу кілька сотень бійців спецназу.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *