Wednesday, 18/10/2017 | 2:33 UTC+0

Вчені знайшли єдиний випадок користі від куріння

kurf44817929ff

Вчені повідомили про єдиний випадок, коли тютюновий дим виявився корисним для здоров’я. Йдеться про жителя Німеччини, який страждав спадковою анемією, спричиненою мутацією в ДНК, що кодує гемоглобін. Куріння допомагало йому позбутися від симптомів. Стаття дослідників опублікована в журналі Journal of Biological Chemistry.

Спочатку залізодефіцитна анемія була виявлена у 23-річної доньки жителя ФРН. З’ясувалося, що хвороба була викликана мутацією в гені, що кодує один з компонентів складного білка гемоглобіну — поліпептидний ланцюг α1. Вона робить гемоглобін вразливим до O2, в результаті чого червоні клітини крові — еритроцити не можуть нормально постачати клітини киснем.

Хоча батько жінки також мав цей дефект, він не страждав анемією, проте в його крові була виявлена висока концентрація чадного газу. З’ясувалося, що чоловік був курцем, а мутація дозволяла гемоглобіну стабілізуватися при взаємодії з чадним газом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від захворювань, пов’язаних з курінням тютюну, у світі в середньому кожні вісім секунд помирає одна людина. Щорічний показник смертності через вживання тютюну становить п’ять мільйонів осіб. Куріння сприяє розвитку раку легенів, серцево-судинних та інших захворювань, а також передчасного старіння.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

наручные часы bentley, gold hublot