Sunday, 21/10/2018 | 5:56 UTC+0

У США вугілля поступилося першістю газу при виробництві електроенергії

elect4ad9a

Post by relatedRelated post

Обсяг виробництва електроенергії з природного газу в США в 2016 році вперше випередив обсяг її виробництва з вугілля. Про це з посиланням на матеріали Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

МЕА зазначає, що попит на вугілля в минулому році знизився в усьому світі. Проте особливо сильне — відразу на 11 відсотків — падіння обсягів використання твердого палива було зафіксовано в США.

Агентство також зазначає, що до 2016 року відновлювані джерела енергії (включаючи гідроенергетику) забезпечили більше половини світового попиту на електроенергію, причому гідроенергетика становила половину цієї частки. При цьому сумарне збільшення ядерної потужності в світі в минулому році було найвищим з 1993 року.

У той же час в кінці 2012 року МЕА прогнозувало, що в 2017-му частка вугілля у світовій енергетиці майже зрівняється з нафтою.

В жовтні 2013 року результати свого дослідження оприлюднив експерт компанії Wood Mackenzie Вільям Дурбін (William Durbin). Він стверджував, що до 2020 року вугілля перетвориться в саме спожите паливо у світі: його споживання досягне 4,5 мільярда тонн нафтового еквівалента, в той час як частка нафти складе 4,4 мільярда тонн. Основну роль у підвищенні попиту на вугілля, на думку Дурбіна, зіграють Китай та Індія.

About